Szewczenko i Woronin opuszczają reprezentację Ukrainy
Decyzję o rezygnacji z występów w drużynie narodowej podjął także Andrij Woronin.
“To był mój ostatni oficjalny mecz w reprezentacji Ukrainy. Myślę, że zagram w jej barwach jeszcze w jednym, pożegnanym spotkaniu” – powiedział Szewczenko i podkreślił, iż chce ustąpić miejsca innym graczom.
“Sądzę, że pora dać szansę młodym. Ukraina ma przed sobą dobrą przyszłość. Jarmolenko, Konoplianka, Rakicki i inni to młodzież, która dzięki grze w Euro 2012 może się wzmocnić i podnieść poziom naszej piłki” – podkreślił 35-letni zawodnik Dynama Kijów.
W kadrze Ukrainy wystąpił w 111 spotkaniach i zdobył 48 goli. Dwa ostatnie w meczu ze Szwecją na inaugurację ME.
Woronin tłumaczył tymczasem, że decyzję o odejściu z reprezentacji podjął już wcześniej.
“Opuszczam reprezentację. Zdecydowałem, że skoncentruję się na grze w klubie. Nie jestem już tak młody, by to łączyć” – oświadczył 33-letni napastnik. Jego dorobek w zespole narodowym to 74 mecze i osiem bramek.
Ukraina będzie jednym z rywali reprezentacji Polski w rozpoczynających się jesienią eliminacji do mistrzostw świata 2014 roku. (PAP)
jjk/ pp/